Saturday 20th October 2007

1200cc Junior, ASCF Ladies, Vintage Super Modified, Vintage Stockcar, Three Litre / Production Sedan, Street Stock, V8 Truck and Limited Sportsman

1200cc Junior
Heat 1A: 1st – Jarrod Woolstencroft, 2nd – Sam Aranyosi, 3rd – Daniel Simpson
Heat 1B: 1st – Marc Montague, 2nd – Gemma Horrocks, 3rd – Brody Norton
Heat 2A: 1st – Jarrod Woolstencroft, 2nd – Sam Aranyosi, 3rd – Daniel Simpson
Heat 2B: 1st – Marc Montague, 2nd – Sam Wren, 3rd – Bhoe Paterson
Heat 3A: 1st – Jarrod Woolstencroft, 2nd – Sam Aranyosi, 3rd – Daniel Simpson
Heat 3B: 1st – Marc Montague, 2nd – Ashlee Harris, 3rd – Sam Wren
FINAL: 1st – Jarrod Woolstencroft, 2nd – Daniel Simpson, 3rd – Marc Montague

ASCF Ladies
Heat 1: 1st – Karen Ferguson, 2nd – Amy Yole, 3rd – Keran Villis
Heat 2: 1st – Karen Ferguson, 2nd – Amy Yole, 3rd – Keran Villis
Heat 3: 1st – Karen Ferguson, 2nd – Amy Yole, 3rd – Keran Villis

Vintage Super Modified
Heat 1: 1st – David Germein, 2nd – Darryl Hill, 3rd – Malcolm Sommerville
Heat 2: 1st – David Germein, 2nd – Darryl Hill, 3rd – Ray Abbott
Heat 3: 1st – David Germein, 2nd – Car 49, 3rd – Peter Denton
Heat 4: 1st – Peter Denton, 2nd – Mark Blyfield, 3rd – Ray Abbott
FINAL: 1st – David Germein, 2nd – Peter Denton 3rd – Mark Blyfield

Vintage Stockcar
Heat 1: 1st – Car 13, 2nd – Ian Winslade, 3rd – Dennis Bald
Heat 2: 1st – Car 13, 2nd – Graham Dycer, 3rd – Dennis Bald
Heat 3: 1st – Graham Dycer, 2nd – Car 13, 3rd – Ian Winslade
FINAL: 1st – Car 13, 2nd – Graham Dycer, 3rd – Dennis Bald

Three Litre / Production Sedan
Heat 1: 1st – Chris Reid, 2nd – Graham Gerlach, 3rd – Leigh Bell
Heat 2: 1st – Leigh Bell, 2nd – Steven Hately, 3rd – Graham Gerlach
Heat 3: 1st – Brett Luy, 2nd – Chris Reid, 3rd – Steven Hately

Street Stock
Heat 1: 1st – Luke James, 2nd – Karen Ferguson, 3rd – Brendan Chrysite
Heat 2: 1st – Luke James, 2nd – Karen Ferguson, 3rd – Brendan Chrysite
Heat 3: 1st – Luke James, 2nd – Karen Ferguson, 3rd – Katherine Wilken

V8 Truck
Heat 1: 1st – Wes Bell, 2nd – Jeremy Jardine, 3rd – Frank Chrystie
Heat 2: 1st – Jeremy Jardine, 2nd – Tracey Penny, 3rd – Frank Chrystie
Heat 3: 1st – Jeremy Jardine, 2nd – Frank Chrystie, 3rd – Wes Bell

Limited Sportsman
Heat 1: 1st – Paul McDonald, 2nd – Nathan McDonald, 3rd – Mark McDonald
Heat 2: 1st – Mark McDonald, 2nd – Rusell Taylor, 3rd – Sandy Williams
Heat 3: 1st – Mark McDonald, 2nd – Sandy Williams, 3rd – Nathan McDonald